Deli Misin Sen?

Tavsiye edebileceğim güzel bir kitap. Nevzat Aydın dan Galip Yorgancıoğlu’na kadar uzanan geniş bir yelpazede başarılı olmuş kişilerin girişimlerini anlatıyor. Bu girişimlerinde hepsinin ortak noktası krizleri çok güzel okuyup bunu fırsata çevirebilmişler. Aslında dünyada yaşanan krizlerin iyi okunabilirse bunları nasıl fırsata çevirebildiklerini gösteriyor, tabii ki bundaki en temel nokta yapmak istediğiniz işe inanmak.

Kitap da bir çok yeri hoşuma gitti bunlardan birkaçı bizim de belki kafamızdan geçirdiğimiz sorular ve bunlara verilen cevaplardı.

İşte Pegasus’un sahibi Ali Sabancı’ya yöneltilen sorulara verdiği cevaplar.

  • Babanız sabancı olmasaydı bu başarıyı yakalayabilir miydiniz? “Hayat bize bir kağıt dağıtıyor. … Bizim yükümlülüğümüz bu kağıdı en iyi şekilde oynamak. Bana maddi olarak daha iyi bir el dağıtılmış olabilir. Kağıtlar değişmeye başladıktan sonra olay benim bu kağıdı ne kadar iyi oynadığım ile alakalı”.
  • Pegasus da suların bile parayla satılması ile ilgili gelen soruya da; “Önceliğin ekonomik fiyatlar ile uçmanın olduğunu düşünüyoruz. Uçmaktan fazlasını isteyen ayrıca parasını kendisi ödesin, bunun bedelini o hizmeti kullanmayanlara ödetmeyelim.” (Ali Sabancı)

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code