Prince Islands Game

Kızım Alya ya ithafen yazdığı ücretsiz olarak oynayabileceğiniz platform konseptindeki bu oyun Bizans imparatoruğu döneminde Ms550 ile Ms600 yılları arasında yaşamış olan büyük İmparator Justinian ve eşi İmparatoriliçe Theodora’yı konu almaktadır. Oyun İstanbul güneyinde (o dönemki adı ile Constantinople) Marmara da ki Prens Adaların da geçmektedir. Zamanın en büyük icraatlerini gerçekleştirmiş bu imparator ve çok zeki eşi Theodora bu adalarda çeşitli yerleşim yerleri kaleler ve kiliseler oluşturmuş. Ve tarihte bu adaları sürgün edilenler bir daha geri dönememiştir.

Kullanılan Diller ve Araçlar

  • Unity – C#
  • Photoshop

Oyun konseptinde de adalarda esrarengiz olaylar yaşanmaktadır ve İmparatoriliçe Theodora bunlardan habersiz şekilde adalara gidip kaybolmuştur. Onu bulmaya gidenlerin hiç birinin de geri dönmemesi üzerine İmparator Justinian çok sevdiği eşini adalarda aramaya gider ve sizden de adalarda onu bulmasında yardım etmenizi istemektedir.

Kahramanımız adalar üzerinde gezinirken çeşitli zorluklar ve engeller ile karşılaşacaktır. Bu engellerden ve zorluklardan daha rahat geçebilmek için zarar görmesini azaltan Kalkan ve daha yükseğe zıplayıp, hızlı koşabilmesini sağlayan Güç özelliklerini alarak daha kolay geçmenizi sağlamaktadır. Oyun içinde topladığınız jetonlar ve elmaslar ile alabileceğiniz bu özellikleri, uygulama içi satin alımı ile veya izlediğiniz reklamdan video izledikten sonra süpriz olarak vereceği hediye jeton ile de alabilirsiniz.

İstanbulun Prens adalarını dünyaya tanıtan bu oyun çocuklara zararlı olabilecek etkenleri içermeden yayınlanmaktadır.

Android Play Store :https://play.google.com/store/apps/details?id=com.reset4.princeislandsandroid

Sosyal Paylaşım:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code